zážitky

Třeboňská solná jeskyně

Masáže, koupele, zábaly.

Vyzkoušeli jsme za Vás a doporučujeme. Vybranou proceduru si můžete na termín Vašeho pobytu předem objednat.

Budete relaxovat v příjemném a klidném prostředí. Můžete si dopřát colorterapii v solné jeskyni nebo dopřejte svému tělu odpočinek ve vonné koupeli, rašelinovém či vonném zábalu.

 

Více informací naleznete na: http://www.trebonskasolnajeskyne.cz/Pivní slavnosti

Třeboňský pivovar Regent byl založen roku 1379 a je tak jedním z nejstarších pivovarů v Evropě. Podle poptávky se postupně rozrůstal do dnešní podoby. Průčelí pivovaru je přestavěno z původní Rožmberské zbrojnice.

Oblíbené prohlídky pivovaru s ochutnávkou i bez ní se konají

Jiný termín prohlídky je možné domluvit individuálně po předchozí tel. domluvě. Dnes již k tradičním akcím patří „Pivní slavnosti“ , kdy na nádvoří pivovaru probíhá hudební produkce s ochutnávkou piv i dobrot místních výrobců.Cesta kolem Světa

Jeden z největších rybníků v ČR, se svojí rozlohou 215 ha v nadmořské výšce 430 m n.m. Vybudoval ho v letech 1571–73 Jakub Krčín z Jelčan, původně jako rybník „Nevděk“ o výměře 380 ha. Po povodni v roce 1611 byl rozdělen na dvě části:


Opatovický rybník a rybník Svět. Můžete se vydat na cestu kolem Světa po naučné 14km dlouhé stezce, prohlédnout si malebnou Schwarzenberskou hrobku z 19.stol., která je v lesoparku na jižním okraji rybníku a vykoupat se na pláži Ostende - alá Vančurovo "Rozmarné léto" s překrásným západem slunce :-)

 Návštěva Třeboně

Historie města sahá do poloviny 12.století, začalo vzkvétat od 14.stol za vlády Rožmberků, v 16. a 17.století dosáhlo největšího rozmachu.

 
V roce 2008 se stalo třetím nejoblíbenějším městem turistů. Podmaní si Vás svou celistvostí, rozmanitostí a čistotou. Kdo Třeboň navštívil, velmi často se sem vrací.
 
Každoročně se tu konají rozmanité akce např. Anifilm, Třeboňská Nocturna, veslařská regata, závody dračích lodí, festival Okolo Třeboně, Třeboňské léto s Rybářskými slavnostmi, Lázeňskou Třeboní, Slavnostmi piva, sobotními trhy, a kinematografem bratří Čadíků.

O aktuálních akcích se Vás pokusíme informovat na našich stránkách :-)© 2011- 2020 Penzion Na Lukách - Třeboň | www.penziontrebon.cz